WWW.RELAKSIM.TK
  Poezi Dashurie
         Ty......
    

Nisi mirë si histori dashurie...
Në shpirt kisha veq ndjenja lumtuire
Në zemër të kisha vetëm ty...
Veq fytyra jote më rrinte në sy

Mësova të dua me shpirt e zemër...
Por ti paske pasur në zemër tjetër femër
Kishe në mendje të më tradhtoje...
Personin që të donte ti ta largoje

Por pa ndodhur e kuptova...
Që ty të deshta shumë rëndë gabova
Që zemrën ty unë ta fala...

Thellë vetën në shpirt shumë e vrava
Mu rrotullua e gjithë toka...
Më dukej e zezë e gjithë bota
Asgjë nuk shikoja,asgjë nuk ndjeja...

Veq që isha thyer,ketë shumë mir e dija
Shumë e rëndë për mu ta pranoja...
Se personin që doja duhej ta largoja
Si të jem me ty,si të jem pa ty...
E lënduar do jem gjithsesi

Më duhet të mësohem,me këtë tradhëti...
Më duhet të mësohem se sje më i imi ti
Do më duhet kohë mua të më kalojë...
Ajo plagë që mua më shkatërroi
Sdo jetë aspak e lehtë për mua...

Të harroj kur më the të dua
Të harroj kur më the jetë..
Të harroj kur më puthe lehtë
Të harroj duart e bashkuara...
Të harroj ndjenjat e fituara
Të harroj ledhatimet...
Të harroj përqafimet
Të harroj prekjen...

E të harroj përshëndetjen
E di me kohë do më kalojë...
Të paktën kështu shpresoj
Të gënjej veten ende vazhdoj...

Se po mundohem ty të të harroj
Lotët e mi rrjedhin si shi vjeshte...
Pa asnjë pikë jete e shprese
Po mundohem të bëhem e fortë...

Por edhe më keq e lodhi veten kot
Aq shumë me kishe dashur shumë mirë e dëshmove...
Pa u bërë një javë me tjetrën dole,tjetër dashurove
Tjetrën e puth tjetrën e ledhaton...

Tjetrën në krah shumë afër e mban
Tjetrën e ke jetë tjetrën e ke shpresë...
Tjetrën ëndërr që të vjen qdo moment
Këto e të tjera me të i parktikon...

E di stë intereson sa shumë më lëndon
E unë prap ende vazhdoj...
Stë harroj ende për ty mendoj
Fle me ty e zgjohem me ty...

Je ti që me lot mi hap e mbyll kta sy
Qdo mbrëmje e qdo mëngjes...
Që supozohet njeriu të ketë pak shpresë
E qka pastaj? kështu do jetë për mu...

Do të vazhdoj të të du
Se spom mjaftojnë veprimet e tua...
Me të urrejt met ndje që stë dua
Ndoshta e ka fajin zemra ime e shkretë...

Që vetëm njëherë diti të donte vërtetë
Edhe pse e lënduar...
Dikur me dhembjen do jem mësuar
Por ndoshta një ditë dikush do të vijë...

Të më dojë mua do të dijë
Të më qmoj për vlerat që kam...
Të me dojë për atë që jam
Të ma shërojë zemrën që ma theve ti...

Të ma mbush plot jetë e dashuri
E deri sa të vijë të të zëvendësoj ty...
Zemrën time e ke veq ti
i do jetoj deri atëherë pa ty NUK E DI...!!
           By - Egzona.L

********** *************
Pa mu Jeton

I Kalum Shum do sene do Kujtime qe S'harrohen
Pom Mungojn fjalet e tua qe mi thoshe mu ton Kohen
Nashta nuk menon per mu Nashta moti mke HArru
A e man men fjalen tem pa ty nuk muj me jetu

I Lutna Zotit perdit qet Dhimbje me ma LArgu
Dashnija jon e Madhe per ty veq o tu mu shu
M'ka marr Malli met pas ngat pa ty spo nina rahat
na Kalum sshum do Muj Qe s'jena ma Bashk

Qdo hap qe pe boj ftyra Tonde pe kujtoj
Puthjet e tua qe kurr sun ti Harroj
Nashta nuk o kon e shkrume qe bashk na me kan
Dije boten tejter kurr vet sko me t'Lon

Ti je pjes e jetes tem pa ty spo muj me vazhdu
Qdo fjal qe kom Shkru me Lot jom Tu e perfundu
Ti se din Perfundimin Ske dit kurr dhimbjen tem
pi dites qe jem nda u Largu ni pjes e Zemeres TEM

Mos um Harro Zemre m'Kujto per ty Un po shkruj
Pa mu Jeto Ti mos Loto pa ty nuk po Muj
jeten Vazhdon n'Zemre m'Shterngon qdo Dit un pot t'Pres
Tlutna Kuptom Shpirti Yt tdon Deri sa te Vdes

E di e kom Tepru nashta munesh me mi Fal
ti Uroj Tonat t'Mirat n'Jet mos u prek ME kto Fjal 
Maje men Kohen ton MOs e harro Dashnin tem
Qdo minut qe e kem kalu Kutimi per ty pom dhem

Ka pas shum persona qe kurr rahat s'Na kan Lon
Atynev zoti Jav kthen n'Gojum mir qka pot Thom
Nashta mendja ta kan mush Pi meje Mu Largu
ngoje zemren tonde veq ajo munet met drejtu

Hallall tkofshin tonat qe i kom bo per ty
Je personi i vetem qe pi zemres kurr sku met Shly
nuk i dihet jetes perballoje shum do sene
ka me ardh koha Qe per mu as ska met shku n'Men

Qeto fjal qe ti kom  shkru kejt kan rrjedh pi Zemres Tem
Ama besom qe Kurr n'Jet ski mem Harru Jeta jem
Fjala e fundit po ti thom NAshat kurr skena mu Pa
Dije Sot e Pergjithmon Une ty Tdu hala

         By Ardian
********** *************

MfaL


M'Fal per keto Fjal Ama sjom ka muj mi nal
PikLLimi E bon Tveten Dit e mir Kur ka me ARdh
A thuj a jom gjall A thu me Qka ku mu perball
A thu je e Vetmja qe Kom pas nevoi mu Qmall

Syt spo Shohin O Zot Driten Dojn me Pa
Njerzt nuk pom njohin Kreit me Zemer jom Tha
A ka njerz Qe egzitojn me jetu me per ni Qellim
Per mi bo shum do sene me gjet ni arsyetim

Spot T'Lypi per mu kthy spo t'Lypi mo Dashni
 Po m'Letson fakti n'Zemer Tem qysh ke hi
n'Momenten ma t'Veshtira Ti gjith Vet um ke Lon
m'Kohen ma tmir harrove Pse po Egziston

Ti nuk Dite Mem Rujt As un Sdita me shujt
THojn Heshtja flet vet edhe pse skom mujt
E Drejta e Besimit o kur um kshyrshe n'Sy
E sot spo Don me ni pse n'Drushoi kjo dashni

Gjithmon ka egzistu shkaku i Rikthimit
TE un ka m'Bretru Rujta e Vetbesimit
Besimi u kan baz n'Dyshim Me pjes E realitetit
Ti i ke Bo shum do sene Nfund kurgju nuk na Meti

Shum t'Fala Pi vetes senin mat t'shtrejt Ta dhash
ndikimi mas Dashnis a pom doket o ka rritet tash
maje n'Men ti kohen e Historis ton
Qka jem e kush jemi Edhe kur kena mu kan

Ka me pa kush per kon po lufton e kush ka dal Humbs
Dashnia so Figur qe vizatohet me shkums
Dashnija osht ndjenj qe veq ni her n'Jet e Perjeton
Veq niher Perballon kejt JEten TA ndryshon

Rikthimi osht i njejt apet falje tu m'Kerku
Tash kurr kryt mos e kthe n'Qat ven ku jem taku
Aty u Vendos ni shej kujtimi per ty e Mu
per Fund ta jep Fjalen qe kurr sko met harru

                      By Ardian


****** ***********
Dashuria jone
plote me pengesa
por fundi i kesaj
besoi se eshte
Fejesa..!
****** ***********
Me sy te shiqoj
me zemer te dashuroj
me mire te vdes
se pa ty te mbes..
****** ***********
qe qitu tuj nejt, per nje femen tuj mendu/
a me don ajo mue, apo veq jam tranu/
mas nje femen tuj u halit, tuj u habit/
ishalla rrxohna per ta e nuk vrana asnje pik/
****** ***********
ZEMER
Une,zemer, ty ti dhash krejt qka pata/
nje dite sa nje jav, shum keto dite t'gjata/
zemer pa ty dita tybe hiq spo shkon/
hajde ti tek une mos ta nin tjert qka thon/
ti e di se veq ty te dua/
lej rrenat e njerzve hajde ti me mua/
s'di bre pse prej meje po don me ik/
a thua s'po me do me apo nuk ke hiq shpirt/
e di qe ke mem kerku por atehere do jet shum von/
edhe ki shum per me u pendu, por von me i ra pishmon/
****** ***********
Nuk ka me drit u be erresir
Ike nga une u tregove qe je e pa meshire
Q'kuptim kishin lotet e tua qe qajne si femi
Apo mashtrimin e quajte Dashuri...
****** ***********
pse ky emocion nuk me len te jetoj
pse pa te dot nuk jetoj
pse kurr e urrej e kerkoj
pse te dua edhe kurveten e shkatroj
pse un ndjenjen ta mohoj
dhe un vet shpirtin ta mallkoj
****** ***********
T e dishe te lexosh
E shte e lehtë ta kuptoshe
D ashuria është pafund
U ne te dua ty gjithkund
A merika s'është katund
****** ***********
E kaluara me pëlqen
se te njoha ty,
te tashmen e dua
se jemi te dy,
nga e ardhmja kam frikë
se mbetem pa ty....
******* **********
Dua te behem lot
te shetise nëpër fytyren tënde
të vijë deri tek buzët e tua
dhe te them fjalën TE DUA
********** *************
Thone se dashuria
është pa fund,
thonë se dashuria
si termet te tund,
thonë se dashuria
është c'menduri,
dhe kjo c'menduri
për mua je ti...
********** *************
Ne takimin e par digjem si zjarr
Ne takimin e dyt te dua si syte
Ne takimin e tert te dua per jete
Ne takimin e katert nje puthje me hater.
********** *************
Nuk ka lule pa arome
Nuk ka njeri qe s'dashuron
Nuk ka suprize pa lumturi
Nuk ka jete pa dashuri.
********** *************
Ujin kur ta pish
Mos e turbullo
Dashurine qe kemi
Kurre mos e harro.
********** *************
Me The ...
Më the I LOVE YOU mu duk fjal pa kuptim,Më the TI AMO mu duk mashtirm,Më the ICH LIEBE DICH syt mi qoroveMë the TË DUA zemrën ma gëzove!
********** *************
Nese ndonjeher me pyesin:
Me shume e dua jeten time ose...TY???
Pergjigjem:
JETEN TIME...por mos u hidhero sepse pergjigjeja
ime nuk morri fund sepse jeta ime je TI dhe kjo eshte FUND !!!
********** *************
Ti i dashur ke 101 zemra nje per vete 100 per femra
kurse une kame vetem dy
nje per vete
nje per ty.
********** *************
Dashuria? c"fare eshte dashuria eshte: dy puthje nga buzet e mia,
 eshte ai moment qe te mendoj eshte ajo fjale te dashuroj,
 dashuri mos kujto se eshte vetem nje poezi,
dashuri quhem une dhe ti. Dashuri eshte kur te duhemi fort kur
 s'ndahemi per asnje gje tjeter ne bote
********** *************
Boll e mirë e bardhë si pllumi,

Me të qit'n'bjeshkë, po t'mytë guri,

Me të Majt n'shpi, po t'han katuni,

Me t'qit'fushë, po t'qorro pluhni,

Me të qit n'mal, tutna t'han uki,

Me të shti n'arkë, po me des uni,

Me të shti n'xhep, tutna po t'hupi,

Me të shti n'gji, tutna t'merr gjumi;

Ishalla t'ruen Ai  zot i lumi
********** *************
Me vjen te vras,te mallkoj
te gervisht te kafshoj,
se te kam e s'te puth dot,
se te shoh e s'te prek dot,
se te flas e s'them dot,
SE SA TE DUA,O SHPIRT,O ZOT
********** *************
NUK TE THEM ZEMER
POR SHPIRTE SEPSE ZEMRA
NJE DITE DO TE PUSHOJ
KURSE SHPIRTI GJITHMON
DO TE EGZISTOJ.!!!!

Pyeta shpirtin, ndjeva qe s'ish mire.
Pyeta doren, dora me ish mpire.
Pyta syte e mbushur me lot.
Pyeta zemren, per ty rrehte fort
********** *************
TE DISH TE MESOSH
ESHTE LEHT TE KUPTOSH
DICKA DUA TE THEM
ANASH ME VEMENJE LEXO
SHIKO KU ESHTE SEKRETI IM
UNE PER ATE SEKRET VUAJ
RRI MENDOHU NIS E SHKRUAJ
OH UN ATE E KAM TE FSHEHT
JE E ZGJUAR GJEJE VET
********** *************
Do ta ruaj dashurin per ty si syt e mi,
Sepse te zgjodha ty midis miliona njerzish,
Preka lumturin qe kur se kisha prekur me par !
Te puthi ne faqe .Fli i knaqur zemra ime!
Te puthi ne buz.Fli i knaqur ylli im!
Te puthi ne sy .Fli i knaqur engjulli im!
Kur te njoha ty qielli lotoi, sepse humbi yllin me te bukur qe kishte!
Ate e mora un....
********** *************
Pjeshka është pjeshkë,
Kumbulla është kumbull,
Puthja nuk është puthje
Pa vepruar me gjuhë,
Prandaj hape gojën,
Dhe mbylli sytë,
Dhe jepi gjuhës sate,
Ndonjë detyrë!
********** *************
      Ti je
Ti je drita  ime ne  qdo kund drite me ben
Ti je  jeta ime qe sot e jetoj
Ti je frymarja ime pa ty smund te jetoj
Ti je engjylli ime qe  qdo kund me mbron
Ti je zemra ime qe  me mban te gjall
Ti je vetem nje qe une e dashuroj
********** *************
Kur S'kisha Menu Ty Me T'lendu Isha Munu Me Kon Ti Mir Bashk Me Mu
Dikun Bashk Dika Ishim Shku Larg Me Jetu Kerkush Mos Me Na Pengu
Afer Detit Valt Tu i Ngu Un Me Ty Ti Me
Mu Besom Prej Zemre Po T'thom 1 Je Per Mu
********** *************
Mos Harro Edhe Pse Nashta Me Trup S'jom Po Me Zemer Gjith Ngat Teje Jom
T'ndjej !! Llokum Qik Edhe Pik
Ishalla Don Zoti e Bohem Bashk Ko Me T'bo Ksi Sene Qdo Dit e Qdo Nat
********** *************
Krejt Isha Munu Mi Bo Veq Me Ty Me Kon, Krejt i Kisha Lon
Me Ty Gjithmon Afer Teje Me Nejt, Kur Mos Me T'rrejt Spo Di
Krejt Qa Thom Nashta Menon Qe Po Boj Hajgare Un T'du Ty Pa
Marre Ashiqare Je Per Mu Llokum Besom Qe T'ndjej Shume
********** *************
le te prek zemra dhe shpirti ne qastin ku u ndam,
sonte  M'i jep buzët tua,t'i jap sytë e mi,
sonte  ngadal do me mbyt malli per ty

Sonte fluturon zogu erresires,
e gjen frymen ne dritaren tende me sjell shpirtin mua
ta jap jeten time
ty ma jep zemran mua
un me ty ne krahun e enderres
e pres fatyn
fatyn me ty
shpresen e fundit te vdes pa ty
ne kete dite ton ne qaste me ty
te lumtura pergjithni...
********** *************
TRADHËTIA
Tradhëtia ka pesh dhembje që në zemër
nuk po mundem ta mbaj.
Dhembja ashtë shendrru në plag,
plaget askush spo mund të i shëron.
Endërrat e mia nuk i sho vetmin ma mbulojn.
U largova luftova vargje u shendrrova me rrethon.
Në nje kuptim te vepres tyme.
********** *************
Ndjeva Dashuri …

Kisha kohe qe kisha harruar
Se ende diku dicka jeton
Se kur zgjohesh jeta vazhdon …
Kisha kohe pa degjuar
Gjurmet e shiut tek sa lagënte flokët e mi
Kisha humbur thell ne ato monotoni …
Po bija thell diku ne pafundesi
Papritur ndjeva se rash ne dashuri…
********** *************
Lamtumir permes henes
qe qendrron ne qiell
un ne planet te tokes
jam ne enderr
me zgjon Duke me then
vya nga planeti tjetr i pa zbuluar
kur te sho te zgjuar si hije pran shtratit tym
me vjen e pa imagjinuar por e krijuar per mu....
********** *************
Ylli i jetes tyme...
Te shkruaj ty me dhembje ne zemer
po te shkruaj shpirti nuk rri i qete
nata nuk me ashte e ngroht ,dyellin e mbulojn ret .
ty ja more jetes tyme lumturin e parajzes
ty qe ta fala zemren dhe ti fala te gjitha me te shtrenjtat e jetes syme .
ti nuk te nderroja me askend ne bote ,
kujtimet mbeten si ekaluar ,dhe u futun me nje zarf te jetes time..
qaj ditet loti pikon dhe vetem per ty mendoj,
qaj naten edhe askush nuk me degjon qe ti smund te takoj.......
********** *************
PERGJIGJE BEFASIE......
Një fillim i jetes tyme me nje dashuri qe ka rrjedh si loti
ne zemren tyme dhe kam filluar te ndjej per te
dhe mendoj kur e shohi nga lartesia dhe me she
nga levizja e kthyer ka ana tjetr
por eci afer saj dhe zemra troket dhe e ndjen dashurin
por ia them fjalen qe per to kam
dhe kthen koken dhe me shikon
mendon dhe me thote nje pergjigje bafasie..
********** *************
Ti je dielli

ty je dielli I lindur per mua
dhe me jep drit nga veriu
qe me jep frimezim qe te shkruaj ty..
********** *************
Kur vjen Fundjava

Kur vjen fundjava,nuk duroj,
Sepse per dy dite s`do te te shoh.
Kudo që vete ,ku do qe te shkoj,
Në mendje te kam , veç për ty mendoj.

Për te gjithë fundjava ,
Ështe koha e shlodhjes,
Ndërsa për mua
koha e lodhjes!
********** *************
A duhet ta besoj nëse....

A duhet ta besoj se
atje lart në qiell
dikush ekziston?

se ai quhet Zot
se ka krijuar
Gjithë botën që na rrethon?

A vallë duhet ta besojmë?
A vallë një ditë do ta shikojmë?
A valla një ditë do ta takojm?
A vallë njerëzit e fantazojnë?

Për ata që besojnë se ka një Zot
Thuhet se i pret një tjeter botë
Thuhet se ekziston një Ferr
Për njerëzit e këqinj e të mjerë
Thuhet se ekziston një parajsë
Për njerëzit e sinqertë e pa marrëzi...
********** *************
Ti je......

Ti je si flladi i mëngjesit
Je si drita e diellit
Je si ylli i parë i qiellit
Ti je vetë bota me mendime
Asnjë s`të ndan nga zemra ime
Tije gjëja me e shtrentë për mua
Ndaj dhe të dua...
********** *************
Në prill

Nën qetësinë e diellit që ndriçon
Nën kaltërsinë e qielllit të qetë
Në prill vjen e më fton
Miku im i dashur me emrin
det...
********** *************
Era e leht e erresires kalon
era mengesit pushonte nen duart te mia drita e qiellit e pasonte shiun
zogjet cicerroheshin me forc si te marr per eren e shiut ata
 iken e kuptuan se ajri u behe i ftoht
ne ndikim te sherdhuese ne ter shtirjen e kohes se kesaj dite te
ftoht qe shkuan te gjith dhe un mbeta vet me shiun....
********** *************
Sa let pe ban , Kur po don po shkon
Nuk po di qka po sillesh
Zdi mo aje kam donnn
Se ti qa je ka ban me Ato ment tuja
une per ty spo Egzistoj po ti nuk je e huja,,
Dit kalojn kata sekonda po m'sillen Ç'do Nat
Nasha kurr ,S'kerkoj ma shum veq me te pas ngat,,
S'rri n'gjum rahat e ndjej ni munges
S'rri mo me kërkan se ti,, M'hube Shpres!!!
Ti që kalove me mu, Ti q'deshte me jetu me mu
Ky Premtim ku mbet, Athu del di kush mem'potsu
Syt e tu kur indjej um hidhet t'vras veten
Nje Njeri pa n'dergjegjje qe kurr sma tha t'vertetn
Un tasht po largona , Po largona tu ec vet
Un tasht po jetoj jeten veq vet...
Diqka vet po t'thom ti jetoo ma mir
Zemr tasht je e vetm eh tasht je ma shlir..
********** *************
Dita e re vjen pa personin e vjeter ,
Jeta me ka preh , U binda koka e eger
Edhe sot dielli po lind, ti s'je krah temin
sote rrin tu prit e dikush mu osht ka ma thirr emrin,
********** *************
Hala po jetojë pa ti pa ata sy
Hala tu menun per ty e ti Shpinen ma ke kthyy..
Hala po munon me lot mu Shfryy
Kjo ndarja osht e ran e thjesht zemren ma ke thy
E Diten e kaloj per ty tu menu
E naten e kaloj per ty me Luftu
Mes tije e mije u N'drtu ni Mur
Qe po na dan a athu ka mu kthy dikur..
e athu kur kthesh zemrat a kan me vrapu
Mu afru te njan tjetra si dikur mu bashkuu
Mos me egzistu N'ket Bot Naj sen qe na dan
Tan jeten me kan bashk
tan jeten me t'pas pran...
E jo si kur Sot me kujtimin e vjeter
Menimet te ti kur te na njof tjter
se veq ti je ajo femer qe n'zemer tem flen
Se pa ty sun jetoj e s'me zen vendi ven....
********** *************
meeree zemreenn qe ka rrah weq per ty dikur se ti dhimjet
 e kti shpirti si kuptowe kuurr merre zemren qeka
dasht dhe qe e ke thy se nuk dua te besoj se ti mke genjyyhhh...
Meere zemren time tshkret myte me dur tuuaaa pastaj knaqu neket bot se ma sthem te
 dduuaaa..mooss me thuaj lamtumir shko pam
pershendett se qdo fjal qemake thon plag ekom nkett jjet
********** *************
jeta po na pren po na djeg e po na rrxon,
jeta po na bon tkeq qajo po na mashtron,
qajo qe po bon drit qajo qe po bon terr,
qajo jet e flliqt qe te qon drejt e ne ferr,
une spo nalna une apet per ty menoj,
une po falna po thom zotit le ta takoj
une po thom qe kurr prej meje skom met nda,
uen skom em vdek zemer per her te fundit pa te pa,
jam nal qitash e shum po e shikoj veten,
zemer mos thuj se senet tona jan ka treten,
ato kurr skan mu tret ato gjith kan me jetu,
ato s'harrohen per deri sa une ty te du,
as niher si kur kur e di qi skomet pA,
as niher sikur dikur qe me ty gjithqka kom nda,
as niher sikur sot qe jom met vet qe me fol em fleten,
as niher sjom kon ma ngat qe sot se du mo jeten
diqka qe vjen ntona ont diqka qe ma prish javen,
diqka qe ma ndreq diten diqka qe ma hjek friken,
diqka qe nuk e njoh diqka qe rrall e shoh,
diqka qe ondrrat mi merr kur lypi drit e me jep terr,
eci rrugt i kujtoj e ato dit kur kesh me ty,
knaqesi e madhe njet tem kur ti putha ata sy,
kur em the te du e kur te thash uen ty du ,
kalun do vjet fakti ato vjet kokan harru,
athu pse po nalesh spo vazhdon em ec ka un,
athu pe ki zor zemer athu sje ka mun
athu em ke harru athu sje mo kam don ,
athu tjeter kush vendin tem tash pe gzon,
nashta ni mengjes zgjohna edhe e kuptoj qe te du,
ose sot mir sqarona edhe te thom sje per mu,
se te ti e bukura eshte shemti e shemtija nuk egziston,
zoti ti fali tonat e ti as njonen spe don,
pi drejtohna diqkaje qe diten e hane vjen,
javen ma prish e qdo dit lumturi bjen
ti je e para ti ej e fundit ,
ti je pluhni e une bohna prej pluhnit  Miss Youu
********** *************
 

                             POEZI (SMS) DASHURIE (L)

 

Sikur nje pik shi te perfaqesonte dashurin time ndaj teje..
dhe sikur ti te me pyesje se sa shum te dua?!…
Me beso se vetem shi do te binte.

Prit prit, mos bjer ne gjum,
Se dua te them te dua shum,
Naten e mir e gjum te embel,
Me jep nje puthje e me shih ne enderr.

Perse sonte edhe yjet nuk shkelqejn?
A thua edhe ato mungesen tende e ndjejn.
Te lutem mendo pak ne mua, dhe ne zemren
tende ruaje nje vend per mua. TE DUA

---------------------------------------------------------------------

Ah e din cfar dua??? ——————– Ty!!
Ku??? ——————————— Pran meje..!!
Pse??? ——————————- Sepse te dua!!

------------------------------------------

Hapi krahët lartë në qiell,
ti për mua je diell,
por i lumtur prap nuk jam,
se TY afër nuk të kam!

--------------------------------------

Të dua, për ty vuaj!
Të dua, për ty shkruaj!
Të dua, për ty ëndëroj!
Deri në vdekje ty s’të harroj!

***

Një ditë Zoti po mendonte,
diqka zemrës time ti dhuronte..
te gjith engjujt rreth vetës mblodhi
dhe për zemrën time vetëm ty të zgjodhi.

***
Ti fali syt, nëse ti i shikon!
Ti fali duart, nëse ti i shtërngon!
Ta fali shpirtin, nëse ti më përqafon!
Ta fali zemrën, nëse ti më don!

***

Në mes të natës po kërkoj dritë..?
Në mes të borës po kërkoj ngrohtësi..?
Në mes të dimrit po kërkoj veren..?
Në mes të zemrës tënde s’mund ta gjej vetën..?

***

Te puth buzen qe te flejsh embel,
Te puth syrin qe te shofish enderr,
Te puth faqen qe te ndjehesh mir,
Me 1000 puthje te them naten e mir.

***

Si ndihesh sonte kur afer sme ke?
Si te kalon nata kur mua sme sheh?
Si te rin qeta buzet e tua?
Si te shkon kjo jetti zemer pa mua?

***

O bilbil I bukur shko ku te them un,
Nese e gjen ne gjum puthe nje her nga un,
Nese e gjen te zgjuar thuj,
Se ende nuk e kom harruar……?

***

Qme duhen syt
kur nuk shihemi?
Qme duhen kembet
kur nuk takohemi?
Qme duhen krahet
kur nuk perqafohemi?
Qme duhet zemra kur
nuk dashurohemi

***

Pash nje lule dhe mendova: erdhi pranvera…
Pash shiun dhe mendova: Dikush atje lart po qan…
Pash trishtimin ne syte e nje femije dhe mendova: Ndoshta ka nevoje per ngrohtesi…
Dhe me vone te pash ty dhe ne fund e kuptova se kam akoma nje arsye per te jetuar.

***

Në zemer me ke hyre, me çels te kam mbillur , çelsi eshet tretur , ne zemër me ke mbetur.

***

I ëmbël dhe i but në goj kur e fut ,,,

i bardh apo i zi,ngjyra ska rëndësi,,,

kur ti fort e shtrëngon me gjuh e rrotullon,,,

aromën e shijon ,,,

Sakëzin kur e kafshon !!!!!!!!!

***

O shpirt o shpirt sa te dua se ke dit , ne vendin e takimit përher i pari të kam prit mos mbaj
inat pse tash nuk vi , se tash ëshet ndryshe me mua dhe ty .

***

Të deshta ma shum se vetvetën ti sme kuptove , tani qe u largova , a u gëzove .

* * *

Mos u largo nga Zemra nëse të largoem nga sytë , mos thuaj jeto nëse nuk jam fati yt !
vazhdo jeto vetëm , mos harro sikur un që te deshta as kund mos kërko.

* * *

Vetmin

I vetmuar pskam mbetur ty te kerkoj per çdo nate sa edhe hëna qenka tretur nga mungsa jote e gjall

* * *

Xhelozia thot

Me duaj mua ose vdis kur nuk e mar me ty snje tjeter te te mos mar , per mua me mi te te
 shoh te vdekur se sa te marr nje tjeter

***

I shkruaj këto kujtime me lot ne sy se dashurin e par e fitova tradheti.


Bishti i maces plot me lesh , lexoje mesazhin e mos u qesh

* * *

Me prit sonte se ne erderr do te vij , por mos u humb

* * *

Te kam then mos rri shum ne kujtime se ty te kam fal zemrën time , te kam then mos derdh lot
 se tu te dua me së shumti .

* * *

Fshima lotin mos prito te lutem mos me mundo , ta fali zemren jap jeten pasha besen nuk dua tjeter

* * *
Me harro

Mjaft me me ato veshtrime me lar te qet mos me ngacmo me ndez zjarr ne zemren
time me mi fare me harro .

* * *

Syt e tu te zi jan shekuj per mua mos mendo e dashur se ste kam hharrua

* * *

Toka eshet e zez muri eshet i bardh me ty fillova dashurin e parë.

* * *

Me ta dhuru nje lule ti lule je vet , me ta dhuru nje putje ti tranoesh krejt

* * *

E kam nje mednim e sa eshet i thjesht buzët me ti puth tjeter skisha desht .

* * *

Ruaju nga zjarri ruaju nga bleta ruaju nga ato qe i bejn te verteta

* * *

Zemren ty ta dhurova gjith naten pa ty e kalova per ty un mendova dhe krejt u tranova
dashuro mos ja nxerr fundin se per ty e kalli krejt katundin

* * *

Ne damen tende un do te vi anesh do te rri mos ma bjer goten me raki se ta mbushi me lotet e mi

* * *

Dshuria te gëzon dashuria te shkaterron si dashuria smundje nuk egziston

* * *

Mos me puth ashtu pa prituar , ndalu pak ti them dy fjal po e puthi buzën tende me mall
 zemren tende vajz

* * *

Jam i ftofet si dimri ne male se ti zemres time veç dhimje i falle plaga ime mbeti e
thell sa nje det ti nuk je ajo qe harroesh leht

* * *

Çdo gjë qe mendoj ,mendoj vetem per ty se ti me je e vetmja Dashuri

* * *

Mendoj ne të shetitemi naten neper hën ,diten nuk guxoj naten nuk na lajn .

* * *

Besa e vajzes si era e nates ne fillim te don me ne fund te tradhëton .

* * *

Para se te flej lutem me lot ne sy , zoti të të ktheft se smundem pa ty
* * *

Dashuria dam , puthja komedi , vdekja tradheti .


Toka u tha mali u shua dashurin qe kisha kurr per ty nuk u harrua

* * *

Muaji i 8 ëshet muaji ëshet muaji i 8 mos u dashurini me vajzat e qytetit

* * *

Do të dashuroj dikur do te dashuroj dikend por askend si tash për tash dikend

* * *

Pas nje kohe të shkurt ne prap u takuam po por dashurin e vertet sun e quam

* * *

Sa e gjat eshet nata kur syri loton sidomos kur vuan per ate qe e don

* * *

Dashuri dashuri mos rri kot e kot kët e lejoi i madhi ” zot ”

* * *

Shijoje jeten se njeher jetohet perjetoje dashurin se vetem nje her dashuroet


Sa mi eshet te jesh i lir, pa brenga e ta marrish ate qe ta don zemra

* * *

Dashuria eshet e embel , rinia eshet e mi , por me mir eshet te jesh djal i lirë

* * *

Shtri duart e dashur eja deri te une mos me le te vuaj se te dua shum

* * *

Isha me shok duke u shetitur kur të pash ty krejt isha “habitur”

* * *

Mos luaj me fat se jeta nuk eshet e gajt , por gjeje te dashurin e vertet te jesh i lumtur per jetë

* * *

Vajzen qe nuk e dua sdua të më flet por atë qe e dua i paraqitem vetë

* * *

Ska me e bukur se jeta ska me e veshtir se vdekja , ska me e ëmbel se dashuria , ska më e veshtir se tradhetija

* * *

Nese nuk e din se çështe Jeta lexoe romanin ” Romeu e Xhulieta ”

* * *

Druri digjet e shkrumoet por e dashura nuk harroet

* * *

Me goj ha me goj pi do te vdes vetem per ty

* * *

Nese je dakort dalim ne piknik , ta dhuroj nje puthje me theks fantastik

* * *

Eja mori dashuri nga majet e larta se po të presin dy buzët e ” Arta ”

* * *

Lumi rrjedh bie shi te dua vetem ty

* * *

Kosova e Shqipria ngjyra kuq e zi ata dashuroen sikur une e ti

* * *

Te jesh besnik eshet mirë por ndaj shoqes tradhëtare mos kerko mëshir

* * *

Si të pranoj e te dal me ty kur nëna te thot ende fëmi

* * *

Nëterrin e erret ne terrin e zi ora 12 - gëzuar ” vitin e ri ”

* * *

Rinia pa dashuri si nëna pa fëmi

* * *

Të dua me zemer e jo me hajgare se jam i lindur nga nëna shqiptare

* * *

1,2,3, te dua pernime

* * *

Edhe nese vdes hyn në dhe te zi , ket e-mail ruaje ti

* * *

Frizur moj frizur zemrën ta kenaq qikave te reja zemrën po ja plas

* * *

Në maje te malit frynte stuhia roloin kriesor e luante ” dashuria ”

* * *

E preva gishtin te pragu i shtepis dul gjaku i kuq simbol i dashuris

* * *

Vajzes per hije kurr moss i beso bëhu trim fol e ” kundërshto ”

* * *

Femrat jan si fluskat e bores qe shkrien ne shuplak te dores

* * *

Bora e par zbret nga majet e malit fjala ste dua del nga fjla e tradhëtarit

* * *

Buka piqet ne shporet , Puthja behet ne krevet .

* * *

Mos i beso vajzes se vajza te rren si ta shoh tjetrin shpinen ta kthen

* * *

1000- i njof , 100- i shof, 10- i mendoj , 1- e dashuroj

* * *

Dashuri dashuri shum zemra i shlatrrove ato qe u deshten kurr si bashkove

* * *

Dashuri moj dashuri kush ta vuri emrin ty per kët emer te vertet shum te rinj kan dhen jetë

* * *

Çështe me e ëmbël ne ket bote per çka derdha me shum lotë pa cilen nuk munda te jetoj
zemren e saj qe te dashuroj ?…

* * *

Tani shkon rrugës qetë , edhe ben sikur smë sheh por nje gje eshet e vertet ti harrove kush isha dje

* * *

Nje dit shtatori na tha profesori dashuri po çoni msimin po e lëshoni

* * *

Mallkoj vetën se besova jeten mua ma helmove kot në ty u dashurova po meshir u largove

***
Larg meje

Ike diku larg me tënden deshir me harrove mua , e nuk me the lamtumir .
Më kujtoet ajo dit kur e dham besen te betuar ne te dy , zbashku ta kalojmë jeten .

Rreshti i shkruar aspak smë trazon , sepse zemra ime pergjithmon te don , shih si
 shkon rinia kot vetëm në vaj e lot vetëm nje gje e mendoj te vdes apo te jetoj .

* * *
Dashuria ne podrum

Në vitet shkollore në nje dhom te erresuar ëmbel bisedonim dy te dashuruar , i
 bëj pyetje vetes pergjigje me fjal ska , vall ajo qe i bashkon dy zemra emrin si
e ka . Si i thojn kesaj gjeje vall a ka emer kur lëshoet buza mbi buzë e zemra mbi zemër .
Dy te dashuruarit pëgjigje kërkojnë e zmerat e tyre kthehen e thojn : Me buzë mbi
buzë ndjej nje embelsi e zemër mbi zmër i thojn” Dashuri ”

* * *
Vaji i bilbilit

Një bilbil i bukur shum netë po këndon , dashurin e humbur me lot po e vajton ,
ai bilbil i bukur me ze qe po qanë ndarjen e te dashures me lot po e lan , at bilbil të gjor
ska më kush qe e ngroh ,plaget e tij ne zemer ska kush ja shëron , ai bilbil nga dal po dëpsoet
zemra e tij edhe nga dal po dopsoet , vajto bilbil vajto për fatin tend te zi
se edhe mua më ngjau e njejta ” Tradhëti ”

***

A e dini

Sum jam i merzitur malli po me mbyt , syt me jan verbuar , qe ku ti ke shkuar ,
 që sa koh u ben qe më ste kam pare , lotet po me pikojne mali me ka marrë, ate dit
ti kur shkove ti më nuk u ktheve , nje plag ma bere dhe diçka më rrëmbeve , shkove dhe u
 trete humbe diku larg e la nje një djal në vuajtje ne ket jet pa fat , ti tani jeton ,
mendon per ardhmeri , se te don nje djal kët ” a e din ”

* * *

Pranoe ket leter
Nje her gabova se te dashurva , ne duart e tua krejt sishte u leshova ,
Por tani eshet vone kaloi çdo gje vuajtjet dhe gzimet nuk kthehen me !
Shum kam vuajtur dhe shum do te vuaj prej kur me the se ker e kam merituar ,
Ne zemren time ësht vulosur nje emer , vetem ty e dashur te mbaj ne zemer ,
Të kam lypur shum , ndër uje e hënë por nuk te gjeta se ishe e nxenë,
Nuk e di pse , smë thua mirdita apo lamtumir të pengon dikush apo ske dëshir ,
Tani ti nuk mundesh te ecësh krenar , sepse shumica e din se ti je tradhëtare ,
Mirpo këto per mua nuk jan azgje teper ne qoft se je mësuar mos tradheto dikend tjeter,

***

Vdekja

Pse oj vdekje askush nuk te don pse gjithkush ty te debon , eja te unë me mall te pres ,
 mos shko te ajo e cila sdon te vdes , nuk don te vdes leje te jetoj eja te unëse fort te kërkoj
 merrem ne gjum mos ke mëshir eja se jam në momentin e vështir , Në ate moment oj vdekje asgje ste
adhuroj vetem ty oj vdekje ty të kërkoj .

* * *

Kthehu

Lumturin qe patem ende e kujtoj kthehu po te lutem se smund te harroj ,
isha i lumtur ne përqafimet tua nuk mund te harroj por te dua i kujtoj çastet e jetes son
kthehu po te lutem kthehu sa sështe vonë.

* * *

Perse ne vetmi

Kur te vdes ju lutem mos me vajtoni lule mbi varrin mos ma çoni se do te vdes ne nostalgji
duke kënduar keng per vetmi , perse mbeta ne vetmi asgje per mua nuk eshet kënaqesi
pse ti shkon e me le ne vetmi , ne ket moment te qet hëna ne qiell ndriçon mua nje breng
 e madhe zemren ma copton .

* * *

Pse me pyet e dashur , se athuat të dua

Pse nuk me beson se je thell me mua , pse nuk i shiqon keto syt e mi qe per ty lotojnsi ndonje femi ,
 pse ti nuk i pyet keto buzet e mia qe jan shkrumuar nga dashuria ,
 pse ti nuk e dgjon zerin tim te gjor qe rrahjet e saja te shejta tingullojn si ora ,
 pse ti nuk e pyet trupin tim qee eshet terthar qe nga ai filim i takimit , pa ty me nuk gjej
 shpetim mbi tok perveç te jem me ty .


Nuk di a me beson, dhe a me don por me thuaj te verteten pse po me harron ,
thuaj te verteten  sa te duash , sepse jam ne gjendje per kete te ma thuash ,
 mos vuaj per nje djal te mjere qe ne jeten
 e tij nuk pati pranëver , por krenar vdiq dhe krenar jetoi vajzen
 qe e deshti gjer ne vdekje se harroi .

* * *

Para ndarjes

Po shkoj elira ne mergim se vendi nuk me mban dhe fatin tend dhe fatin tim i ndan nje oqean ,
 e rend ndarja sa nje mal nje mal qe nuk ka shok por sna ndahen zemrat mbushur
kur jan shkrir ne tokë , ne vendin tim i lumtur metesh thesari im thesar me vjen nje ze nga
 larg ne vesh te kthehesh o qyqan , shtrengimi i dores vjen me mua ne udhetim trokitja e
zemres sime ngal me ty ne vendin tim .

* * *

Zjarri i dashuris

Erdh pranvera me plot gjelbrime seç mi ngjall disa kujtime i kujtoj ditet e rinis
ku e ndezem zjarrin e dashuris ate kujtoet kur u ndame snje fjal nuk e tham tani rri
dhe mednoj ndarjen ton po e mallkoj , pyes veten vall ku je si e harrove ate dashuri
jetan ty ma permbyse paskam pasur fat te zi .

* * *
Emrin e ke tradheti

Te quajta dashuri por ishte e kot , te endrrova si princesh e endrrave te mia
por ajo shpejt mbaroj , te fala jeten se te quajta dashuri me thojn se emrin e ke tradheti ,
por me nuk i besoj askujt me than se gaboj nese te dashuroj , e une me besnikrin tende
tani veten e mallkoj , besn nuk e mbajte e me tradhetove mendon se do te jesh e lumtur
me avanturen tende , tani ndoshta je por deri ne fund jo emrin e ke tradheti e me von
 do ta kuptosh edhe ti .

* * *

Fati

Pran varrit rri , per varr pregaditem çka me duhet jeta kur me ty nuk shiemi
 ah sa te dua ti nuk e din se nga duart e tua helmin e kisha pirë, dy rreshta
shkrimi dy rreshta kujtimi kur te merr malli per mua shiqo dhe lexo se çte kam shkrua ,
 ndoshta ishe e re ate dit qe pranova pasi me ate dashurin tende aq leht u mashtrova .

***

Nese prej meje mendja s’te hiqet,
Nese per mua zemra te digjet,
Ateher afrohu dhe me prit pak mua,
Se do te vij ngadal qe te them TE DUA

***

T’kam dasht me zemet t’kam dashut me shpirt
Qe ti prej meje do me ik kurr nuk e kam dit
Nje zemer e pata dhe ate ta fala
Ma more ma theve dhe per jet ma ktheve
Me fjal me the te dua
Me zemer me the sje per mua

Dua te shkoj
Dua te harroj
Por dije nje gje
Qe gjith te perkujtoj

***

Ne thellsine e zemres time
eshte vendos nje emer
Pergjithmone kete emer
do ta mbaj ne zemer

***

Lumturine kerkova por une nuk e gjeta,
Idealen ma dhurove ti vet por kurre nuk u zbeha,
Dashurine per ty e ruajta ne fshehtesi,
Por i kam treguar dikujt dhe ti mire e di,

Sa here ti me vjen prane meje,
Une bie ne mendime sepse ti je ilaqi i zemres sime

***

Dashuria u jep mend
Ayre që s’kanë
Ndërsa u merr mend
Atyre që kanë

***

Nenaten e qete
ne gjumin e lete
kur me kujtohesh
ti nuke mundem me fjet

***

Pse mkriove perendi qe te vuj per dashuri
Pse me lindi nena ime qe te jam me shum kujtime,
Oh kjo jete sa e shkret un pa ty vetun me ndejt.


Rruget jan te gjata
Netet jane pa fund
Qendroj larg teje e ste gjej askund,
Eja ti pran meje mos me le ne vetmi
Lejoma te puthi njeher dhe t’a largoj ket merzi.

***

Njeriu pa dashuri si nena pa femije
Buza e pa puthur si lulja e keputur
Zemra ne vetmi si bora u shkri…

***

E pranoj se jam fajtor qe ty zemren ta kam thy
E pranoj se kam gabuar qe ty shpinen ta kam kthy
E pranoj se zemra jote dhimbjet nuk i meriton
E pranoj se n’jeten time me mungon me mungon
Jo s’te harroj kurre s’mundem ty t’mos dashuroj

***

E mallkoj diten qe te pash.
E mallkoj shiqimin qe ta dhash.
E mallkoj buzqeshjen qe ta dhurova.
E mallkoj veten qe ne ty u dashurova.

***

do te behem zog
e ti se do te me njohesh
do te vi ne dasem
kur ti te martohesh
do ti bi daulles
per lamtumiren tuaj
kurse une i mjeri vetem,
vuaj dhe vuaj

te deshiroj
fat ne jet
nje trup me shendet
ne shtepi harmoni
dhe dashuri pa kufi

***

Ore djal ore djal
po ti tham nja dy tri fjale
sie ke nis hiq mire s eki
po veq vazhdo se vete e di

kur te lodhesh nga kjo loj
mos mendo t’kthehesh perser
s edhe une do di te jetoj
ta bej jeten sikur ti….!!

***

zemra zemres
i bon lutje
dashuria e par
fillon me Puthje
zemra e femres
esht hotel
kush don hin
e kush don del
po zemra e mashllit
esht si gur kush hin
brenda nuk del kurr

***

Nuk jam poet,
të shkruaj poezi
Por fjalën të dua,
E shkruaj vetëm për ty
Bilbili në degë
Sa bukur këndon
Ti puthsha buzët
Ti që e lexon

***

Sikur lulja pa arome
sikur perla pa shkelqim
ashtu do ngelem une
n,q,s ti nuk je shpirti im

***

Dashuria fillon me nje shikim,
vazhdon me nje buzeqeshje,
zmadhohet me nje puthje,
dhe perfundon me dy pika lot.

***

Zemra lengon
vajtimi shpejton
dashurinë e parë
do ta kujtoj edhe në varrë.
Do te bëhem shkrumb e hi
do te tretem nga një dashuri
zemra me thot të dua
pse me ben kaq shumë të vuaj?

Gjithmone kan thënë
nga urrejtja e tepert
shfaqet ndjenja e dashurise
dhe shfaqet ne horizont.

***

Eh ta dish sa shume te dua
do te rrije veq me mua,
dua ti ndjej buzet e tua,
dhe fjalet qe vetem ti mi thua.

***

Une dhe ti
ti dhe une
me nje fjal te
DUA SHUM

***

Kujt i thua lule
kujt i thua hen
kujt i thu princeshë
si mu ke then
A te duket njejte
kur e perqafon
athu nje qast ndalohesh
mbyll syte e më kujton..!
Athu te rren mendja
me kerkon ne shpi
po vendi im eshte bosh
une mungoj te ti..!!
********** *************

                        TE DUA 100 GJUH

Albanian - Te Dua
English - I Love You
Afrikaans - Ek het jou lief
Arabic - Ana Behibak ( to male)
Arabic - Ana behibek ( to female)
Armenian - Yes kez sirumen
Bambara - M ' bi fe
Bangla - Aamee tuma ke bhalo aashi
Belarusian - Ya tabe kahayu
Bisaya - Naihigugma ago kanimo
Bulgarian - Obicham te
Cambodia - Sohro lahn nhee ah
Cantonese Chinese - Ngo oiy   ney a
Catalan - T'estimo
Cheyenne - Ne mohotatse
Chichewa - Ndimakukonda
Corcian - Ti tengu caru ( tu male)
Creol - Mi aime jou
Croatian - Volim te
Czezh - Miluji te
Danish - Jeg Elsker dig
Dutch - Ik hou van jou
Esperanto - Mi amas vin
Estonian - Ma armastan sind
Ethiopian - Afgreki'
Faroese - Eg elski teg
Farsi - Doset daram
Filipino - Mahal Kita
Finnish - Mina rakastan sinua
French - je t'aime je t'adore
Frisian - ik fan halt dy
Gaelic - Ta gram agam ort
Georgian - Mikharvar
German -   Ich Liebe Dich
Grek - S'agapo
Gujarati - Hoo thunay prem karoo choo
Hiligaynon - Palangga ko ikaw
Hawaiian - Aloha Au la ` oe
Hebrew - Ani ohev otah ( to female)
Hebrew - Ani ohev otha ( to male )
Hiligaynon - Guina higugma ko ikaw
Hindi - Hum Tumhe Pyar Ksarte hae
Hmong -   Kuv hlub koj
Hopi -   Nu' umi unangwa ' ta
Hungarian - Szeretlek
Icelandic - Eg Elska tig
Ilonggo -   Palangga ko ikaw
Indonesian - Saya cinta padamu
Inuit - Negligevapse
Irish - Taim i' ngra leat
Italian - Ti amo
Japanese - Aishiteru
Kannada Naanu ninna preetisuttene
Kapampangan -   Kaluguran daka
Kiswahili - Nakupenda
Konkani -   Tu magel moga cho
Korean - Sarang Heyo
Latin - Te Amo
Latvian - Es tevi miilu
Lebanese - Bahibak
Lithuanian - Tave myliu
Malay - Saya cintakan mu / Aku cinta padamu
Malayalam - Njan Ninne Premikunnu
Mandarin Chinese -   Wo ai ni
Marathi - Me tula prem karto
Mohawk - Kanbhik
Moroccan - Ana moajaba bik
Nahuatl - Ni mits neki
Navaho - Ayor anosh'ni
Norwegian - Jeg Elsker Deg
Pandacan - Syota no kita!!
Pangasinan - Inaru Taka
Papiamento - Mi ta stimabo
Persian -Doo set daaram
Pig Latin - lay ovlay ouyay
Polish - Kocham Ciebie
Portuguese - Eu Te Amo
Romanian -   Te iubecs
Russian - Ya tebya liubliu
Scot Gaelic - Tha gra/dh agam ort
Setswana - Ke a go rata
Sindhi - Maa tokhe pyar kendo ahyan
Sioux - Techihhila
Slovak - Lu ' bim ta
Slovenian - Ljubim te
Spanish - Te Quero / Te Amo
Swahili - Ninapenda wewe
Swedish - Jag alskar dig
Swiss-German - Ich lieb Di
Surinam - Mi lobi joe
Tagalog - Mahal kita
Taiwanese - Wa ga ei li
Tahitian - Ua here Vau la Oe
Tamil - Nan unnai kathalikarae
Telugu - Nenu ninnu premistunnanu
Thai - Chan rak khun ( to male)
Thai - Phom rak khun ( to female )
Turkish - Seni Seviyourum
Ukrainian - Ya tebe kahayu
Urdu - mai aap say karta hoo
Vietnamese - anh ye^u em ( to female)
Vietnamese - Em ye^u anh ( to male)
Welsh - 'Rwy'n dy gary di
Yiddish - ikh hob dikh
Yoyuba -   Mo nife
********** *************
  personi qe dashuroni jep jeten per ju,ju dashuron me shume se veten
cdo cast cdo moment mendon per ju,ne mengjes kur zgjohet ne mbremje
 kur bie ne gjum,gjate dites kudo qe shkon ju jeni kudo me te sepse ju mban
 perjetesisht ne zemer.ju qendron ne bese sepse ka shume besim tek ti.
urime jeni nje njeri shume me fat qe dashuroni nje person aq te mire.
ja vlen te luftoni per dashurine e tij/saj sepse jeta
me nje njeri te tille eshte gjithmone e lumtur.
********** *************
                                      by-Ardian

 


 

 
  Today, there have been 11 visitors (17 hits) on this page!
Get your own Chat Box! Go Large!
 
 
=> Do you also want a homepage for free? Then click here! <=